RiGCZ

Jak RiGCZ opanowało Polskę, czyli Krzysztof Gonciarz DLC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nowa książka Krzysztofa Gonciarza to przede wszystkim zręcznie napisane epitafium. Tak, jakby YouTuber zdecydował się po raz ostatni przekazać nam – tym razem na papierze – bardzo osobisty odcinek serii Daily Vlog. Czym jest Rozum i Godność Człowieka?

Krzysztof Gonciarz to krakus, biznesmen, do niedawna też vloger. Po ośmiuset odcinkach, wielu fanów myślało, że zna go co najmniej dobrze. Że są kumplami. No jak, bo przecież to Krzysiek jest, nie? Krzysiu, ten co śpiewał, że CHRZEŚCIJANIN TAŃCZY, a ostatnio (nad)interpretuje Chodakowską. Ten, który pokazał, że wystarczy krok pierwszy do całej lawiny sukcesów.

Nie taki vloger przyjazny…

RiGCZ pokazuje jednak, że są w błędzie. To książka, która jest prawdziwym, ostatnim odcinkiem vloga. To łabędzi śpiew tej serii – jej opus magnum. A z drugiej strony to przytczek w nos. Bartek Przybyszewski, w rozmowie z Krzysztofem Gonciarzem wyciąga fakty, jakie jego fani chcieliby znać. Pierwszy pocałunek? Stosunek do związków? Czemu nie. To jest przewrotny ukłon w stronę widzów – w stylu skandynawskiego boga, Lokiego. Dlaczego?

Po pierwsze, pokazuje, jak bardzo mylili się ci, którzy próbowali wciskać mu koleżeńskie rady – czy to odnośnie związku z Kasią Mecinski, prowadzenia firmy czy w końcu jego problemów ocierających się o depresję. Z jednej strony, Krzysztof Gonciarz daje swoim fanom to, czego chcieli – sporą dawkę jego prywatności – ale z drugiej, pokazuje im – widzicie? Wcale tak dużo o mnie nie wiecie, nie jesteśmy kumplami. Dzięki temu odbudowuje zdrowy związek widza z YouTuberem, stawiając jasne granice prywatności i tego, kto decyduje kiedy i co z niej uszczknąć.

Mówiąc o decyzyjności, pojawia się tu druga strona tej książki – ukłon w stronę wszystkich niedowiarków, spekulantów i silnie wierząco-shipujących. Tyle lat polowania na szczegóły życia prywatnego, związków, tego co ukryte – skrywane gdzieś tam, za zasłoną, łakomym kąskiem dla plotkarskich portali… i nagle wszystko zostaje podane na tacy. Ot tak. Macie, cieszcie się. Zamykam formę, zamykam spektakl…

Teraz pokażę wam to od kuchni

To jednak nie wszystko. Gdyby ktoś chciał dowiedzieć się, jak działa YouTube – to ta książka jest dla niego. Poza prywatnością rzuconą na pożarcie widzom, Krzysztof Gonciarz opowiada o swoich doświadczeniach zawodowych, pasjach, tym co go ukierunkowało – włącznie z relacjami z najbliższym otoczeniem.
To droga od komputerowca do biznesmena, który przez te wszystkie lata zachował charakter 20-latka ciekawego świata. Może dlatego tak dobrze się Ciebie Krzysiu oglądało?

Krzysztof Gonciarz DLC: Rozum i Godność Człowieka to wyjątkowa książka – pozycja obowiązkowa dla każdego fana jak i przyszłego YouTubera.