O nas

Skąd się wzięliśmy?

Kawka ENTER to portal, który powstał jako projekt studencki. Wiele podobnych stron ucieka w stronę virali, memów i tekstów, które mają ściągnąć tylko wyświetlenia. To wszystko clickbait. My tak nie działamy – chcemy przyciągnąć do nas nie statystyki, ale czytelników, którzy wpadną na kawę – i zostaną z nami na dłużej. Dlatego, że to ludzie są najważniejsi, to dla nich tworzymy.

Rozmawiamy, by dzielić się doświadczeniem.

Bohaterowie naszych artykułów to osoby, które możesz znać. Może być to sąsiad, który uczy popołudniami dzieci grać w szachy. Może to być kierowca zawodowy, który dzieli się swoimi doświadczeniami z drogi. W dzisiejszych czasach mówi się o celebrytach, ale ich historie wcale nie różnią się od naszych. Dlatego jeśli znasz kogoś, kto chętnie podzieli się swoją – napisz do redakcji Kawka ENTER.

Kontakt:

e-mail: redakcja@kawkaenter.pl

Recenzujemy, bo chcemy mówić o tym, co nam się podoba!

Dzielimy się naszymi spostrzeżeniami o książkach, które pozostawiają po sobie ciekawość i pytania, a nie gotowe rozwiązania. Trzymamy się z daleka od popkultury – to zostawiamy krytykom i znawcom. My – szukamy pytań, na które odpowiedzi czytelnicy sami muszą znaleźć odpowiedź. Dlatego materiały do recenzji wybieramy starannie, czasem odwołując się do nich także w innych tekstach.

Pojawią się tutaj nie tylko książki. Będą też gry i muzyka – nie ograniczamy się do jednego gatunku!

Rozwijamy – bo na tym zależy nam najbardziej.

Brzmi to jak populistyczne hasełko z social media. Może tak jest, a może nie. Kto wie? Na pewno ten, kto czyta nasze artykuły. W tej sekcji pojawią się proste (w miarę) przepisy kulinarne, które pozwolą wzbogacić swoją książkę kulinarną lub rozpocząć przygodę w kuchni – przecież każdy jest w stanie zrobić naszego kurczaka czy śniadaniowe burrito!

Ponadto, pojawią się tu praktyczne porady z różnych dziedzin – czasem będą to kilkupunktowe listy, czyli typowe know-how, innym razem analizy doświadczenia przekazywanego przez autorytety. Dlatego warto czasem, tu zajrzeć, by poszerzyć swoją wiedzę!